Az irodával rendelkező létesítmény tökéletes választásnak bizonyult, ugyanis a fővárostól nem messze, kiváló megközelíthetőséggel rendelkezik az ingatlan.

Kiss Ernő, az ESTON társigazgatója az ügylettel kapcsolatban kifejtette: “A vételi lehetőség során az azonnal rendelkezésre álló, modern gyártóterületen felül a kiemelt előnyt a további, legalább 10 ezer négyzetméternyi fejlesztési lehetőség adta. A várhatóan növekvő piaci keresletéhez igazodva a későbbiekben tökéletesen alkalmas arra, hogy gyártókapacitás-növeléssel egy telephelyről végezzék a termelést.”

A budapesti és főváros környéki modern ipari és logisztikai ingatlan állomány 2020 első negyedévének végén 2.286.970 négyzetméter volt. A január-márciusi időszakban két csarnok átadásával összesen 40.010 négyzetméterrel bővült a kínálat. Az első negyedévben a teljes bérlői kereslet 79.660 négyzetmétert tett ki, ami 5%-kal alacsonyabb, mint az előző év azonos időszakában mért érték, és 10%-os csökkenést jelent az előző negyedévhez képest. Az üresedési ráta 2020 első negyedévének végén nőtt, jelenleg 2,8%. A nettó abszorpció 17.830 négyzetmétert tett ki 2020 első negyedévében. A piaci adatok szerint a hazai logisztikai és ipari ingatlanok iránti kereslet továbbra is erős, ami a bérleti díjak további, folyamatos emelkedését, és új beruházások indítását vetíti előre. A jelenlegi járványhelyzet kapcsán egyes logisztikai szolgáltatók és kiskereskedelmi láncok raktárigénye jelentős mértéken nőtt, amit az aktuális üresedési ráta mellett nehéz rövid időn belül kielégíteni. A piaci várakozások szerint az általános gazdasági visszaesés a raktáringatlanok piacát csak mérsékelten fogja érinteni.

 

Eston