Az életmentő eszközt nem csak a bérlők, hanem az ingatlanoknak otthont adó települések lakói is igénybe vehetik szükség esetén, így a vállalat összes logisztikai parkja életmentő pontként is funkcionál. A CTP folyamatosan fejleszti a logisztikai parkjait, hogy a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás érdekében maximálisan érvényesüljenek az ESG-szempontok, így virágzó és aktív közösségek jöjjenek létre a bérlők és a helyi lakók bevonásával.
A CTP összesen 17 lokációban 14 logisztikai parkját látja el defibrillátorral az év végéig, az első életmentő eszközt pedig a biatorbágyi CTPark Budapest Westben helyezték el. A szakszerűség és hatékonyság érdekében a CTP munkahelyi életmentő és újraélesztő tréninget szervezett a dolgozói és a bérlői munkavállalók számára, az Országos Mentőszolgálattal együttműködve.
A defibrillátorok nem csak a dolgozók, de a logisztikai parkoknak otthont adó települések lakói számára is 0-24 elérhetők lesznek szükség esetén, vagyis a parkok életmentő pontokká válnak, és a települések egészségmegőrzéshez is aktívan hozzájárulnak. Az Országos Mentőszolgálat által alapított Élet Mentő Pont minősítés olyan társadalmi felelősségvállalást tükröző értéket jelenít meg, amelynek révén a márkához csatlakozó cégek, így a CTP is megteremti az azonnali életmentés feltételeit.
A vállalat folyamatosan fejleszti a logisztikai parkjait, újabb és újabb jólléti szolgáltatásokkal támogatja a bérlőket, hiszen kiemelten fontos a csarnokokban a dolgozók biztonsága, illetve mentális és fizikai egészségük megőrzése.
A CTP minden beruházása maximálisan a fenntarthatóságra koncentrál, ennek során az ESG követelményeinek igyekszik megfelelni, amelyet igazol, hogy a CTP épületeinek túlnyomó többsége BREEAM-minősítéssel rendelkezik. A környezettudatos megoldások mellett – mint például napelemek, hőszivattyúk, LED-világítás, intelligens épületüzemeltetés – az ESG egyik legfontosabb célkitűzése a társadalmi kapcsolatok erősítése és a helyi közösségek támogatása.
Ennek érdekében a CTP beruházásai során a jólléti szolgáltatások kiemelt szerepet kapnak. Ezek az intézkedések hozzájárulnak ahhoz, hogy emberközpontú munkatereket biztosítsanak az itt megtelepedő vállalatok számára, így aktív közösségek formálódnak a bérlőkből és a helyi települések lakóiból.
„Nagy örömmel jelenthetjük be, hogy a biatorbágyi CTPark Budapest West logisztikai parkunkat defibrillátorral láttuk el. Az életmentő eszközt az összes telephelyünkön elhelyezzük az év végéig, hiszen a bérlőink jóllétére különösen nagy hangsúlyt fektetünk. A dolgozók és helyi közösségek biztonságát szeretnénk erősíteni, hiszen ezek az eszközök szükséghelyzetben életeket menthetnek. A CTP folyamatosan olyan beruházásokat hajt végre a logisztikai parkjaiban, amelyek támogatják az egészséges munkakörnyezetet, és az ESG-követelményeknek is megfelelhetünk a bérlőinkkel együtt” – hangsúlyozta dr. Gondi Ferenc, a CTP Hungary ügyvezető igazgatója.
„Az Élet Mentő Pont valójában egy olyan különleges márka, amely igazolja, hogy a csatlakozó partnerek elkötelezettek a helyi közösségek egészségének megőrzésében, így a társadalmi felelősségvállalásban játszanak kiemelkedő szerepet. Az Országos Mentőszolgálat elkötelezett az elsősegélynyújtási hajlandóság erősítése mellett, hiszen vannak helyzetek, amikor a laikus segítség menthet életet” – húzta alá Dr. Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója.
Az ingyenesen letölthető ÉletMentő alkalmazás (Google Play, Apple Store) segítségével szükség esetén nem csak Magyarországon, hanem Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában is gyorsan segít elérni a mentőszolgálatot a helyzetünk pontos meghatározásával, továbbá a Szív City applikáció (Google Play, Apple Store) önkéntes közösségként segítséget nyújthat az újraélesztés során.
CTP